Edukacyjna gra kulturoznawczo-językowa

Wyjątkowa gra, w której wesoły smok Europek zabiera graczy w pełną przygód podróż po Europie. Smok postanowił wyruszyć ze Strasburga, miejsca swojego pochodzenia, aby odwiedzić dawno niewidzianego kuzyna Smoka Wawelskiego. Podróż okazuje się fascynującą wyprawą po kontynencie. Każdy uczestnik ma możliwość sprawdzić i  poszerzyć swoją znajomość zagadnień z zakresu geografii, wiedzy ogólnej i wyrażeń w językach obcych. Materiał opracowany został przez Wydział Rozwoju Kompetencji Językowych ORE.

Gra może być wykorzystywana przez nauczyciela jako atrakcyjna pomoc dydaktyczna na lekcjach różnych przedmiotów, w tym lekcji języków obcych. Bogactwo ilustracji odnoszących się do historii, geografii, kultury, obyczajów i wiedzy ogólnej pozwala na przeprowadzenie ciekawej lekcji, która aktywizuje każdego ucznia. Dodatkowy komplet pustych kart dołączony do gry umożliwia stworzenie zestawu własnych pytań bazujących na doświadczeniach kulturowych i językowych uczniów. Uzupełniona w ten sposób talia pozwala dostosować grę do każdego poziomu edukacyjnego i językowego.

Materiały do pobrania:

Koncepcja gry opiera się na założeniach Europejskiego portfolio językowego, narzędzia samooceny oraz dokumentowania drogi, jaką przemierza uczeń w procesie uczenia się języków obcych. Celem Europejskiego portfolio językowego i gry Z Europkiem przez Europę jest zwiększenie motywacji dzieci i młodzieży do zdobywania nowych kompetencji językowych i międzykulturowych poprzez promowanie wielojęzyczności oraz ukazywanie kontekstu międzykulturowego w życiu codziennym.

Źródło: Ośrodek Rozwoju Edukacji