III Kongres Języków Obcych PASE

Numer JOwS: 
str. 115

W dniach 9-11 maja 2014 r. odbędzie się trzeci Kongres Stowarzyszenia PASE (Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych). Dotychczasowe konferencje udowodniły, że praca nad zapewnieniem odpowiedniego poziomu merytorycznego i organizacyjnego spotkania z roku na rok daje coraz lepsze efekty.

Pobierz artykuł w pliku PDF

Prelegenci z kraju i zagranicy co roku przekazują uczestnikom solidną dawkę wiedzy i inspiracji, a samo wydarzenie jest doskonałą okazją do rozwoju i utrwalania więzi. Uczestnicy spotkań reprezentują kilka grup odbiorców, działających w branży językowej. Z ogromnym zaangażowaniem biorą udział w proponowanych sesjach i warsztatach, podkreślając ich różnorodność i dużą przydatność. Tego samego możemy spodziewać się w tym roku. Kongresowi towarzyszą także dwa uroczyste wydarzenia: 75-lecie Cambridge English Language Assessment oraz 430 lat nieprzerwanej działalności Cambridge University Press.

Program wydarzenia

9 maja to dzień przeznaczony dla metodyków i dyrektorów szkół językowych, dający wiele możliwości dyskusji i analizy zagadnień oraz problemów nurtujących środowisko językowe z punktu widzenia tej grupy docelowej. Problematyka zarządzania szkołą językową i zasobami ludzkimi, rozwój zawodowy nauczycieli, obsługa IT i inne ważne kwestie branżowe będą najważniejsze tego dnia. Kim będą prelegenci? To eksperci w dziedzinie zarządzania edukacją, wykładowcy szkół wyższych, autorzy publikacji na temat zarządzania edukacją i wiedzą, wieloletni menedżerowie i metodycy.

Kolejnego dnia do udziału w kongresie zaproszeni zostaną lektorzy i nauczyciele języków obcych. Planowane są bloki językowe (rosyjski, angielski, niemiecki, francuski), dzięki którym kongres stanie się prawdziwie międzynarodowym wydarzeniem. Zaproponowane tematy warsztatów i sesji pomogą zgłębić problematykę nauczania różnych grup wiekowych i środowisk – począwszy od warsztatów na temat uczenia małych dzieci, przez edukację młodzieży, skończywszy na dorosłych w środowiskach biznesowych. Do udziału zaproszeni zostali doświadczeni, opiniotwórczy metodycy, trenerzy i szkoleniowcy, którzy podzielą się swoimi obserwacjami i opiniami dotyczącymi rozwoju zawodowego nauczycieli.

Na zakończenie kongresu, 11 maja, odbędą się praktyczne warsztaty doskonalące technikę zawodową nauczycieli języków obcych. Warto dołączyć do innych praktyków, dzielących się pomysłami i metodami pracy.

Szczegółowe informacje o kongresie pojawią się już wkrótce na stronie: www.kongres2014.pase.pl