INDIA EXPRESS - It's a long, long way from Warsaw to Bombay

Projekt „India Express” jest jednym z corocznych projektów międzynarodowych, mających na celu przybliżenie odmiennych kultur i wiedzy o innych krajach w połączeniu z edukacją językową.

  • Tytuł projektu: INDIA EXPRESS

  • Koordynator: Antonina Bochińska

  • Instytucja: EARLY STAGE Joanna Jackowska w Warszawie

  • Język projektu: angielski, elementy języka hindi

  • Edycja konkursu: European Language Label 2012

Pierwszy etap projektu miał na celu przybliżenie dzieciom tematyki projektu - lekcje łączyły w sobie naukę języka angielskiego z elementami plastycznymi oraz poszerzaniem wiedzy o Indiach, m.in. o najwyższych górach świata Himalajach, świętej rzece Ganges, postaci Mahatmy Gandhiego,  herbacianych polach czy też o sposobie zakładania sari. Uczniowie poszerzyli swoje słownictwo oraz zdobyli cenne informacje na temat Indii.

Następnie, uczniowie uczyli się piosenek o tematyce indyjskiej, które stały się inspiracją do tworzenia projektów multimedialnych – teledysków, prezentacji w Powerpoint oraz krótkich filmów. Na najwytrwalszych uczniów czekała okazja wzięcia udziału w prawdziwej sesji nagraniowej, której efektem jest płyta z 12 piosenkami dzieci.

Jednocześnie w Indiach trwały prace nad wspólnym projektem szkół, której rezultatem była piosenka o Indiach opisująca ten kraj w języku angielskim przystosowanym do poziomu językowego uczniów. Dzięki wymianie korespondencji tradycyjnej i elektronicznej między dziećmi z Polski i Indii, uczniowie uświadomili sobie jak cenna jest znajomość języka obcego przy nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami z innych krajów. Działania projektowe zostały również opowiedziane przez partnerów z Bombaju w formie krótkiego filmu, który został zaprezentowany na warsztatach zimowych o tematyce indyjskiej.

Warsztaty obejmowały sztukę muzyczną napisaną w oparciu o hinduską legendę ‘Rama i Sita’, zajęcia plastyczne z elementami muzykoterapii nawiązujące do kultury Indii, wystawę prac dzieci, pokaz hinduskich tańców oraz warsztaty kulinarne.

Poniżej krótki film dokumentalny o projekcie India Express.

 

Informacje o pozostałych laureatach ELL 2012 do przeczytania w artykule JOwS 3/2012.

126

Pobierz artykuł w pliku PDF

 

 

Znaczniki