Kolejna edycja ciechanowskiego konkursu języka angielskiego i niemieckiego

 

XI edycja konkursu z języka angielskiego i VII z języka niemieckiego to ponowna okazja dla siódmo- i ósmoklasistów oraz trzecioklasistów ze szkół gimnazjalnych do sprawdzenia swoich językowych umiejętności.

 
Konkurs skierowany do młodzieży z regionu składa się z dwóch etapów: szkolnego (test leksykalno-gramatyczny i rozumienie tekstu czytanego) i międzyszkolnego (rozmowa i reakcje językowe).
 
Już od ponad dekady wydarzenie to cieszy się uznaniem i zainteresowaniem w środowisku lokalnym, co roku przyciągając wielu uczestników. Celem jest inspirowanie młodzieży klas siódmych i ósmych szkół podstawowych i trzecich gimnazjum i zachęcanie jej do pogłębiania wiedzy i doskonalenia umiejętności językowych. Konkurs będzie miał swój finał 25 kwietnia br. w Zespole Szkół nr 1 w Ciechanowie. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy drugiego etapu - nagrody pocieszenia.

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół nr 1 w Ciechanowie we współpracy z wydawnictwami Oxford, Pearson i LektorKlett oraz WSIP.

Kontakt: sekretariat@zs1.com.pl