Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej

Fot. Uczniowie biorący udział w konkursie

Blisko 220 uczniów z Piły i okolic wzięło udział w Konkursie Recytatorskim Poezji Anglojęzycznej dla szkół podstawowych. Organizatorem konkursu, który odbył się 25 marca 2014 r. było Gimnazjum i Liceum Towarzystwa Salezjańskiego w Pile.

Była to druga edycja konkursu cieszącego się bardzo dużą popularnością wśród uczniów szkół podstawowych. Wśród zgłoszonych szkół przeważały szkoły z Piły, Złotowa, Chodzieży i Wałcza. Ponadto udział wzięli uczniowie ze szkół w Kaczorach, Trzciance, Białośliwu, Wyrzysku, Margoninie, Łeknie, Szamocinie, Lipce, Morzewie, Łakie, Pruścach i Lipinach. Patronatem medialnym konkurs objęły magazyny "The Teacher" i "Języki Obce w Szkole" oraz lokalna telewizja Asta i gazeta "Tętno Regionu".

Wśród nagród dla laureatów znalazły się książki, nośniki pamięci, programy multimedialne, słowniki, fiszki do nauki słówek, karty obrazkowe i puzzle edukacyjne. Zakup nagród możliwy był dzięki wsparciu Dyrekcji Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego, Rady Rodziców oraz sponsorów: Księgarni Omnibus i wydawnictw podręcznikowych: Nowej Ery, Oxford University Press, Cambridge University Press, Macmillan, Express Publishing i Pearson. Podziękowania należy również złożyć Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile i działającemu w niej Stowarzyszeniu Tłumaczy, które wsparło komisje konkursowe.