"Odpowiednie Dać Obce Słowo"

 

 

W styczniu 2018 r. odbędzie się V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Literatury Polskiej w Językach Obcych „Odpowiednie Dać Obce Słowo”. Konkurs jest skierowany do uczniów klas siódmych szkół podstawowych, gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa mazowieckiego. Organizatorem wydarzenia jest obchodzące w tym roku 360 lat istnienia XXI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Warszawie oraz Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Ochota.

Przedmiotem Konkursu jest recytacja jednego tekstu z literatury polskiej (proza lub wiersz) przetłumaczonego na jeden z języków obcych (do wyboru): język angielski, język francuski, język hiszpański, język niemiecki, język rosyjski, a także po raz pierwszy na tym konkursie usłyszymy język ukraiński. W jury zasiądą pracownicy Uniwersytetu Warszawskiego, metodycy i nauczyciele języków obcych.

Konkurs jest znakomitą okazją do rozwijania kompetencji językowych w zakresie  sześciu języków obcych: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego oraz ukraińskiego. Pozwala również zapoznać się z bogatym dorobkiem literatury polskiej przetłumaczonej na języki obce, a także inspiruje do nowych interpretacji tekstów. Przyczynia się do nawiązania współpracy nauczycieli języków obcych z nauczycielami języka polskiego w czasie przygotowania uczniów do konkursu. Poprzednie edycje cieszyły sie dużym zainteresowaniem młodzieży, ale w tym roku organizatorzy przewidzieli obecność nawet 250 uczestników, co świadczy stale rosnącej popularności wydarzenia.

Życzymy powodzenia wszystkim uczniom i zapraszamy do uczestnictwa.

 

 

ZałącznikWielkość
karta_zgloszenia_2018.doc29 KB
regulamin_i_terminarz_2018.doc108 KB