Patronaty

[ 14.01.2019 ] Viva l'Italia!
Viva l’Italia! to przedsięwzięcie, które ma na celu propagowanie języka i kultury włoskiej w regionie oraz promowanie nowego kierunku studiów oferowanego przez Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych Politechniki Śląskiej – lingwistyki stosowanej.
 Zobacz więcej
[ 14.01.2019 ] XIII Rhymes and Songs Festival
Rusza XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wierszy i Piosenek Tematycznych w Języku Obcym "Rhymes and Songs Festival". Tym razem pod hasłem: Many of the things you can count do not matter. Many of those that cannot be counted really count
 Zobacz więcej
[ 11.01.2019 ] Projekt READ ON

Projekt READ ON powstał z myślą o wsparciu polskiej szkoły w działaniach promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Ideą projektu jest zachęcanie do czytania i wyrobienie nawyku czytania poprzez dobór lektur o odpowiedniej tematyce i na odpowiednim poziomie trudności dostosowanym do indywidualnych możliwości każdego czytelnika.

 Zobacz więcej
[ 08.01.2019 ] Konkurs "Odpowiednie dać obce słowo"

Rusza VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Literatury Polskiej w Językach Obcych "Odpowiednie dać obce słowo"

 Zobacz więcej
[ 07.01.2019 ] „New Year’s Party 2019” czyli XVI Gala Charytatywna w ramach corocznej Akcji „Dzieci Eurolingua dzieciom lokalnie i międzynarodowo”

Już 19 stycznia 2019 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach w sali Podlasie odbędzie się Koncert Noworoczno-Charytatywny pod nazwą „New Year’s Party 2019”. Jego rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 17:00. Na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji. Na scenie wystąpią słuchacze Europejskiego Centrum Szkolenia Językowego Eurolingua oraz podopieczni Domów Dziecka wspieranych przez Akcję Charytatywną. 

 Zobacz więcej
[ 02.01.2019 ] Konkurs Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych Powiatu Legionowskiego

Rusza VIII edycja konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych Powiatu Legionowskiego

 Zobacz więcej
[ 04.06.2018 ] I Jornada Didactica de Difusión para profesores de ELE en Polonia - 9-10 czerwca br.

Już 9 i 10 czerwca br. na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się spotkanie o charakterze dydaktycznym mające na celu podniesienie kwalifikacji nauczycieli jęz. hiszpańskiego w Polsce i krajach Europy Środkowowschodniej. Wśród prelegentów m.in. José Ángel Medina z Universidad Complutense de Madrid, Justyna Hadaś z UAM i Agnieszka Kruszyńska z UŁ.

Organizatorami wydarzenia są Editorial Difusión, Grupo KLETT, Wydawnictwo LektorKlett oraz Instytut Filologii Romańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Pobierz program

 Zobacz więcej
[ 04.06.2018 ] Gminny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w Przegini
 
Rozwijanie pasji i kształtowanie umiejętności prezentowania swojego talentu oraz budzenie i rozwijanie wśród dzieci zainteresowań językiem angielskim i niemieckim, a także stwarzanie możliwości szlachetnego współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień - to główne cele Festiwalu, który już od pięciu lat cieszy się dużą popularnością.

Idea wydarzenia, skierowanego do uczniów reprezentujących gminne szkoły podstawowe i gimnazjum, powstała pięć lat temu z inicjatywy nauczycieli języka angielskiego Zespołu Szkół w Przegini. Ta cykliczna impreza każdego roku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczniów. Niezmiennie przedsięwzięcie wspierają: Wójt Gminy Jerzmanowice-Przeginia oraz międzynarodowa sieć szkoły językowej - Centrum Helen Doron w Olkuszu. W poprzednim roku wydarzenie uzyskało honorowy patronat Wojewody Małopolskiego, Kuratora Oświaty w Krakowie oraz patronat językowy i medialny czasopisma Języki Obce w Szkole.

 Zobacz więcej
[ 20.04.2018 ] II Konkurs Piosenki Optymistycznej w języku obcym EUROSONG 2018

Zachęcamy do udziału w konkursie adresowanym do uczniów szkoły językowej Eurolingua, szkół podstawowych i gimnazjalnych z miasta Siedlce i powiatu siedleckiego, zainteresowanych nauką języków obcych oraz muzyką i śpiewem.

 Zobacz więcej
[ 06.04.2018 ] Konkurs języka angielskiego i niemieckiego dla gimnazjalistów i uczniów klas VII szkoły podstawowej

Celem konkursu jest inspirowanie i zachęta do pogłębiania wiedzy i doskonalenia umiejętności językowych wśród młodzieży gimnazjalnej i szkół podstawowych. Adresatem konkursu jest młodzież gimnazjalna i szkół podstawowych z Ciechanowa i okolic.

 Zobacz więcej