Patronaty

[ 17.02.2021 ] Konferencja z cyklu Lepsza Edukacja pod hasłem „Dajmy uczniom i nauczycielom szansę na skuteczną współpracę!" - 5-6 marca

Już po raz dwunasty, chociaż pierwszy raz w formule zdalnej, spotkają się uczestnicy konferencji popularno-naukowej w cyklu Lepsza Edukacja, organizowanej 5 i 6 marca przez Urząd Miasta i Gminy we Wrześni oraz Samorządową Szkołę Podstawową nr 6 w tym mieście, z inicjatywy której narodziła się idea wspólnych spotkań nauczycieli, przedstawicieli środowisk naukowych i sympatyków nowoczesnych technologii.

 Zobacz więcej
[ 27.10.2020 ] Konkurs języka angielskiego dla szkół 'Forget-Me-Not'

 

Lubelskie Centrum Edukacji Filotimo zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego "Forget-me-not" dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej i I-III szkół branżowych I stopnia.

 
Zgłoszenia są przyjmowane do końca października, zaś konkurs odbędzie się 25 listopada w formule online. Więcej informacji i zapisy na: filotimo.pl. Konkurs objęty patronatem "Języków Obcych w Szkole".

 

 Zobacz więcej
[ 09.03.2020 ] IX Międzyszkolny Tydzień Języka Angielskiego

IX Międzyszkolny Tydzień Języka Angielskiego "Welcome to English-Speaking Countries" to konkurs, który ma na celu zachęcenie do poszerzania wiedzy z zakresu języka angielskiego oraz doskonalenie swoich umiejętności w posługiwaniu się nim. Poza tym uczniowie mogą nabyć lub poszerzyć swoje umiejętności aktorskie oraz rozwinąć swoją kreatywność.

 Zobacz więcej
[ 27.02.2020 ] XIV Rhymes and Songs Festival

Rusza XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wierszy i Piosenek Tematycznych w Języku Obcym "Rhymes and Songs Festival". Tym razem pod hasłem: There are those who seek happiness, and there are those who create it by traveling

 Zobacz więcej
[ 27.02.2020 ] Konkurs "Abanico de palabras. Wachlarz słów"

"Abanico de palabras. Wachlarz słów" to konkurs, który ma na na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do nauki języków obcych, zwłaszcza języka hiszpańskiego. Wyróżnikiem konkursu jest to, że sprawdza i weryfikuje tylko znajomość słownictwa, co może zachęcić do udziału różnych uczniów, także tych, którzy wcześniej nie odnosili sukcesów w konkursach językowych.

 Zobacz więcej
[ 20.01.2020 ] Kolejna edycja konkursu recytatorskiego "Odpowiednie dać obce słowo"

Po raz kolejny w XXI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Warszawie odbędzie się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Literatury Polskiej w Językach Obcych "Odpowiednie dać obce słowo".

 Zobacz więcej
[ 03.04.2019 ] Ruszył ogólnopolski konkurs "Mój podręcznik do języka rosyjskiego"

 

Uczysz się języka rosyjskiego i masz pomysł na własny podręcznik? Weź udział w ogólnopolskim konkursie "Mój podręcznik do języka rosyjskiego"! Termin przesyłania prac: 24 maja 2019.

 Zobacz więcej
[ 03.04.2019 ] Kolejna edycja ciechanowskiego konkursu języka angielskiego i niemieckiego

 

XI edycja konkursu z języka angielskiego i VII z języka niemieckiego to ponowna okazja dla siódmo- i ósmoklasistów oraz trzecioklasistów ze szkół gimnazjalnych do sprawdzenia swoich językowych umiejętności.

 Zobacz więcej
[ 14.01.2019 ] XIII Rhymes and Songs Festival
Rusza XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wierszy i Piosenek Tematycznych w Języku Obcym "Rhymes and Songs Festival". Tym razem pod hasłem: Many of the things you can count do not matter. Many of those that cannot be counted really count
 Zobacz więcej
[ 14.01.2019 ] Viva l'Italia!
Viva l’Italia! to przedsięwzięcie, które ma na celu propagowanie języka i kultury włoskiej w regionie oraz promowanie nowego kierunku studiów oferowanego przez Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych Politechniki Śląskiej – lingwistyki stosowanej.
 Zobacz więcej