Patronaty

[ 03.07.2017 ] Ślady Słów - łódzkie obchody Europejskiego Dnia Jezyków Obcych

Już po raz siódmy łódzkie licea dwujęzyczne pragną zorganizować w przestrzeni miasta obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych, które odbędą się 13.09.2017 roku. Tym razem proponują happening zatytułowany Ślady Słów nawiązujący do muralu, który zostanie stworzony przez włoskiego artystę Opiemme podczas łódzkiego Festiwalu Czterech Kultur.

Uczestnicy happeningu utworzą instalację przestrzenną z kolorowych pudeł kartonowych, na których umieszczą artystycznie przyozdobione słowa pisane w językach obcych. Przewidziana jest również gra miejska, w której poszukuje się słowa-klucze, aby następnie stworzyć motto wydarzenia i przedstawić je w formie graffiti na murze boiska XIII LO. Organizatorzy projektu planują również realizację krótkiego filmu dokumentalnego promującego dialog międzykulturowy oraz konkurs dla uczestników na najlepsze "selfie" i "snap" promujące wielojęzyczność.

Organizator: 

XIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Piotrowiczowej

Współorganizatorzy: 

IV Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Szczanieckiej 91-416 Łódź, ul.Pomorska 16, tel. (42) 633 - 62 - 93, e-mail: sekretariat@4liceum.pl VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka 90-225 Łódź ul. Pomorska 105, tel. (+42) 678-65-22, e-mail: osemka@8lolodz.eu XXXII Liceum Ogólnokształcące im. Haliny Poświatowskiej 92-511 Łódź ul. P. Czajkowskiego 14 tel.(+42) 673-35-77 e-mail: zsonr1a@widzew.net.

 

 Zobacz więcej
[ 26.04.2017 ] Gminny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej
Festiwal jest organizowany cyklicznie przez Zespół Szkół w Przeginii. W tym roku będzie to już czwarta edycja wydarzenia cieszącego się dużą popularnością wśród uczniów, którzy w ten sposób chcą zaprezentować swój talent.
 Zobacz więcej
[ 14.03.2017 ] XXIX edycja konferencji metodycznych dla anglistów "Teach Big"

Trwa cykl szkoleń metodycznych dla angilstów wydawnictwa Macmillan. W dniach 2- 25 marca w różnych miastach Polski prezentowane są kluczowe wytyczne najnowszej podstawy programowej i wynikające z nich zmiany w pracy nauczycieli. Eksperci Macmillana podpowiadją, jak dobrać materiały i z jakich podręczników korzystać w okresie przejściowym.

 Zobacz więcej
[ 01.03.2017 ] ON-line, ONA off-line. Warsztat metodyczny DOS ELTea

Jak kreatywnie wykorzystać zasoby tradycyjne i ultranowoczesne, by naprawdę efektywnie uczyć języka obcego? Dowiecie się tego podczas intensywnych warsztatów z zakresu metodyki nauczania języka obcego, przeznaczonych głównie dla nauczycieli nastolatków i (młodych) dorosłych.

 Zobacz więcej
[ 20.02.2017 ] V Kongres Nauczycieli Języka Niemieckiego

3 marca zapraszamy na V Kongres Nauczycieli Języka Niemieckiego organizowany przez WSiP we współpracy z PSNJN oraz Goethe-Institut.

 Zobacz więcej
[ 02.02.2017 ] "Jak wychować poliglotę?" IV edycja konferencji PASE Young Learners

Celem konferencji Young Learners jest zaprezentowanie najnowszych trendów w nauczaniu języków obcych dzieci w przedszkolach i szkole podstawowej.

 Zobacz więcej
[ 21.11.2016 ] TWIST 2016 "Unlearn & Relearn" - konferencja dla nauczycieli języków obcych

26 listopada w Adgar Plaza na warszawsim Mokotowie odbędzie się konferencja metodyczna dla językowców TWIST 2016 pod hasłem "Unlearn & Relearn". Organizatorem wydarzenia jest ODN Lang. Program jest niezwykle bogaty i ciekawy.

 Zobacz więcej
[ 15.11.2016 ] I Ogólnopolska Konferencja Nauczycieli Języka Francuskiego

3 grudnia 2016 roku w Uniwersyteckim Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Francuskiego Uniwersytetu Warszawskiego (al. Niepodległości 22) odbędzie się I Ogólnopolska Konferencja Nauczycieli Języka Francuskiego organizowana przez Stowarzyszenie PASE.

 Zobacz więcej
[ 13.10.2016 ] II Warszawski Festiwal Języka Rosyjskiego

W listopadzie br. startuje II Warszawski Festiwal Języka Rosyjskiego. Festiwal będzie trwał przez cały rok szkolny i skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych m.st. Warszawy.

 Zobacz więcej
[ 05.10.2016 ] Autumn ELTea: Brain Friendly Movers, Shakers & Lesson Makers

Zapraszamy do uczestnictwa w tegorocznej edycji warsztatów Brain Friendly Movers, Shakers & Lesson Makers. W roli trenerów występuje grupa absolwentów innowacyjnego programu rozwoju profesjonalnego: DOS-ELTea Teacher Trainer Academy. To entuzjastyczni nauczyciele z krwi i kości, chcący podzielić się swoimi doświadczeniami, wiedzą i refleksjami z innymi kolegami.

 Zobacz więcej