Rodzinny piknik językowy "Palcem po mapie”

Fot. Emm Enn (CC BY-NC-SA 2.0)

W sobotę 6 września w Warszawie odbędzie się rodzinny piknik językowy dla dzieci i rodziców. Wydarzenie skierowane jest do odważnych dzieci, które na kilka godzin wyruszą w wyprawę dookoła świata by odwiedzić wybrane kraje, poznać język, kulturę i zwyczaje, a także przekonać się jak bawią się i spędzają czas dzieci, które w nich mieszkają. Jak z każdej podróży uczestnicy wrócą do domu z licznymi prezentami i niespodziankami. Celem zabawy jest wzbudzenie wśród dzieci zainteresowania kulturą innych krajów oraz zachęcenie ich do nauki języków obcych.

Przedszkole, szkoła i inne ośrodki wychowawcze starają się, aby dziecko śmiało nawiązywało kontakty z obcojęzycznymi rówieśnikami i szanowało ich zwyczaje. Dzieci już od najmłodszych lat uczą się języka angielskiego. Zgodnie z tą ideą organizatorzy planują zorganizowanie na Polach Mokotowskich rodzinnego pikniku językowego. Rozstawione na wskazanym terenie namioty będą symbolizować wybrane przez nas kraje. Na starcie dzieci otrzymywać będą paszport językowy, w którym znajdzie się miejsce na wizy (pieczątki). Każdy z małych podróżników będzie zbierał pieczątki za każdą konkurencję: w języku chińskim, angielskim, francuskim, polskim, rosyjskim, oraz niemieckim.

Zabawa do której zaprosimy dzieci polegać będzie na odwiedzeniu każdego z namiotów i wykonanie kulturowego czy językowego zadania. Zadania dostosowane będą do wieku dziecka (2-8 lat) i pozwolą na wykorzystanie i pochwalenie się licznymi talentami, którymi dysponują dzieci. W podróży po różnych krajach “Palcem po mapie” dzieci będą uczyć się poprzez śpiew, rysunek czy wybrane konkurencje sportowe. Zakończeniem podróży dookoła Świata, będzie nagroda, którą otrzyma każdy z uczestników: plecaczek pełen upominków, do dalszej nauki i zabawy z językiem.

Szczegóły dotyczące rejestracji na wydarzenie dostępne są na stronie internetowej organizatora.

Organizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE we współpracy ze Szkołą Języka Polskiego "Klub dialogu"; szkołą "Chiński dla dzieci – Mulan"; Cambridge English Language Assessment, Lang LTC, Towarzystwem Edukacyjnym Sokrates; Szkołą Języka Angielskiego Archibald; Centrum Języka Francuskiego VOILA; Szkołą Języka Rosyjskiego "Katiusza"; Szkołą Języka Niemieckiego Katarina i wydawnictwem Hachette.

 

 

Znaczniki