Ruszył ogólnopolski konkurs "Mój podręcznik do języka rosyjskiego"

CC0 Public Domain

 

Uczysz się języka rosyjskiego i masz pomysł na własny podręcznik? Weź udział w ogólnopolskim konkursie "Mój podręcznik do języka rosyjskiego"! Termin przesyłania prac: 24 maja 2019.

 

Szkoła Podstawowa nr 47 im. Jana Klemensa w Białymstoku, organizator wydarzenia, zaprasza uczniów klas 4-8 szkół podstawowych z całej Polski do wzięcia udziału w konkursie w ramach obchodów „Tygodnia z językiem rosyjskim”. Zadaniem uczestników jest stworzenie autorskiego projektu podręcznika do języka rosyjskiego, który będzie się składał z trzech elementów: okładki i tytułu podręcznika oraz spisu treści. Termin nadsyłania prac upływa 10 maja br.

Tworząc swoje prace konkursowicze będą analizować, jakie podręczniki lubią, jakie tematy chcieliby realizować, co będzie cenną informacją zwrotną dla wszystkich nauczycieli języków obcych. Autorski projekt zaprezentują następnie szerszej publiczności. Całe przedsięwzięcie będzie okazją dla młodych do ujawnienia swoich talentów oraz do poznania rówieśników z całej Polski lubiących naukę języka rosyjskiego. Udział w konkursie pozwoli im rozwinąć kreatywność i umiejętności plastyczne, zachęci do podejmowania twórczych działań oraz pomoże przyjąć świadome podejście do procesu uczenia się.

Organizatorzy podjęli inicjatywę, by zwiększyć zainteresowanie językiem rosyjskim i kulturą Rosji oraz kształtować wśród uczniów postawę otwartości na świat, ciekawości, tolerancji wobec innych narodów, ich kultur i języka. Po roztrzygnięciu konkursu, szkoła planuje stworzyć wystawę konkursowych projektów podręcznika.

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia

ZałącznikWielkość
regulamin_moj_podrecznik_do_j.ros_.pdf622.4 KB
podrecznik_jez._ros.png162.11 KB
dokumenty-moj-podrecznik-do-j.ros_.pdf45.09 KB
 

Znaczniki