Jak uczyć języków obcych w muzeum? IV konferencja “Edukacja varsavianistyczna w szkole”

Muzeum Warszawskiej Pragi, oddział Muzeum Warszawy oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie, zapraszają na IV konferencję pt. “Edukacja varsavianistyczna w szkole”. Konferencja odbędzie się online za pośrednictwem platformy ClickMeeting.

Podczas spotkania można będzie usłyszeć m.in. laureatkę European Language Label, Katarzyny Žák-Caplot, która opowie o nauczaniu języków obcych przy wykorzystaniu wystawy muzealnej i zbiorów bibliotecznych, realizowanym od 2017 roku w Muzeum Warszawy. W referacie pt. Jak uczyć języków obcych w muzeum, czyli Warszawa dla początkujących, średnio zaawansowanych i native speakerów przybliży korzyści dla uczniów, nauczycieli i samej instytucji kultury, płynące z prowadzenia tego typu zajęć językowych. Opowie o stosowanej przez nią metodzie opartej na nauczaniu przedmiotowo-językowym, możliwej do zastosowania w nauce każdego języka na każdej ekspozycji. Prelegentka zaprosi nauczycieli języków obcych oraz języka polskiego jako obcego do współpracy przy kolejnych projektach, skierowanych tym razem do młodzieży szkolnej.

Pełęn program wydarzenia dostepny TUTAJ. Udział w wyfdzraeniu jest bezpłatny. Rejestracja przez wysłanie maila na adres: wspomaganie.edukacji@pbw.waw.pl.

Zapraszamy!