My French Film Festival - wirtualny przegląd kina francuskiego

Od 17 stycznia do 17 lutego 2013 kinomani na całym świecie mogą oglądać filmy prezentowane podczas trzeciej edycji internetowego festiwalu filmu francuskiego "My French Film Festival". Festiwal jest nowatorskim pomysłem na popularyzowanie twórczości młodego kina francuskiego.

244

Przejdź do strony festiwalu

Strona internetowa festiwalu, jak i filmy są dostępne w 12 językach: po niemiecku, po angielsku, po arabsku, po hiszpańsku, po francusku, po włosku, po japońsku, po portugalsku, po rosyjsku, po polsku i po turecku. Ponadto, UniFrance films we współpracy z Institut Français i CAVILAM - Alliance Française przygotował francuskojęzyczne materiały dydaktyczne do pracy z filmem. Zostały one stworzone przez Charlotte Garson, krytyka filmowego z Cahiers du Cinema i są  przeznaczone dla nauczycieli języka francuskiego pracujących w Alliance Française.

Ćwiczenia dotyczące filmów zostały opracowane przez nauczycieli języka francuskiego z mają zachęcić nauczycieli do mówienia o kinie na zajęcia z języka francuskiego. Więcej informacji na stronie festiwalowej.