Kolejna edycja konkursu recytatorskiego "Odpowiednie dać obce słowo"

Po raz kolejny w XXI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Warszawie odbędzie się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Literatury Polskiej w Językach Obcych "Odpowiednie dać obce słowo".

 
Przedmiotem konkursu jest recytacja jednego tekstu z literatury polskiej (prozą lub wierszem) przetłumaczonego na jeden z języków obcych (do wyboru): język angielski, język francuski, język hiszpański, język niemiecki, język rosyjski, język ukraiński, język wietnamski. Do udziału są zaproszeni uczniowie szkół podstawowych klas siódmych i ósmych oraz szkół ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego.
 
Organizatorzy konkursu mają na celu propagowanie literatury polskiej wśród młodzieży pogłębione o znajomość języków obcych, zapoznanie z bogatym dorobkiem translatorskim literatury polskiej, a także przygotowanie do promowania literatury polskiej wśród narodów posługujących się wybranymi do konkursu językami.
 
Przedsięwzięcie już na stałe wpisało się w kalendarz językowych imprez edukacyjnych. Wzbudza duże zainteresowanie wśród młodzieży i nauczycieli. Przyczynia się do wzrostu kompetencji językowych młodzieży oraz rozwoju wrażliwości na piękno literatury polskiej.

Szczegółowe informacje można uzyskać pisząc na adres: konkursy@21lo.waw.pl. Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne w załączniku.

ZałącznikWielkość
regulamin_terminarz_2020.doc744.5 KB
klauzula_informacyjna.doc24 KB
zalacznik_nr_1_i_2.doc33 KB
karta_zgloszenia_2020.docx12.55 KB