treść strony

Konferencja Nauczanie języka obcego w epoce cyfrowej 25 września w Zielonej Górze [OFFLINE!] - trwają zapisy

Nowe technologie w edukacji, także językowej, liczą się teraz wyjątkowo mocno. Oferta narzędzi internetowych jest szeroka i nie zawsze wiemy, po które z nich sięgnąć i jak najskuteczniej porozumieć się za ich pomocą z uczniami. Po wskazówki warto przybyć 25 września br. (we własnej osobie) na konferencję "Nauczanie języka obcego w epoce cyfrowej" w Zielonej Górze.

  • author Artur Ładno

Zielonogórski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, tamtejszy oddział Europe Direct oraz redakcja "Języków Obcych w Szkole" i Wydawnictwo FRSE zapraszają do udziału w konferencji zatytułowanej "Nauczanie języka obcego w epoce cyfrowej". Wydarzenie odbędzie się 25 września br. w Zielonej Górze i jest powiązane z obchodami Europejskiego Dnia Języków.

Tematyka konferencji będzie poświęcona wyzwaniom edukacji cyfrowej, nauczania zdalnego, zastosowaniu TIK w dydaktyce języków obcych, jak również przygotowaniu uczniów szkół ponadpodstawowych do egzaminu maturalnego. Konferencji będzie towarzyszył kiermasz materiałów edukacyjnych oraz bezpłatnych publikacji Wydawnictwa FRSE, w tym kwartalnika "Języki Obce w Szkole".

Swoimi wiedzą i refleksjami podzielą się z Państwem:

  • dr Tomasz Tokarz – trener kompetencji społecznych, trener kompetencji cyfrowych, nauczyciel, coach, wykładowca akademicki, autor licznych publikacji z zakresu edukacji alternatywnej, innowacji edukacyjnych, nowych technologii, komunikacji międzyludzkiej oraz problematyki rozwoju osobistego i relacji, który opowie o „pokoleniu smartfona" i o tym, jak je zrozumieć i jak z nim współpracować;
  • Malwina Kordus – nauczycielka języka niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 26 we Wrocławiu, ambasadorka i trenerka programu eTwinning, mentorka w kursach Centrum Edukacji Obywatelskiej, Microsoft Innovative Educational Expert 2019, która wskaże, jak zmotywować uczniów do nauki języka obcego oraz o wykorzystaniu do tego nowoczesnych technologii.
  • Anna Abramczyk – ekspert wydawnictwa Pearson, współpracująca z OKE we Wrocławiu oraz z CKE, doradca metodyczny Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, ekspert MEN do spraw awansu zawodowego, autorka publikacji metodycznych dla nauczycieli języków obcych. Podczas swego wystąpienia podpowie, jak przygotować ucznia do egzaminu maturalnego w kontekście kształtowania kompetencji kluczowych i realizacji podstawy programowej w szkole ponadpodstawowej;
  • Anna Wieczorek – metodyk nauczania, autorka licznych publikacji, w tym podręczników do nauki języka angielskiego, założycielka szkoły językowej Bingo School, korzystającej z jej autorskiego programu nauczania: metody BINGO dla uczniów zerówek oraz klas 1-3 szkoły podstawowej. Jej wykład będzie dotyczyć diagnozowania i oceniania wobec efektywności nauczania języka obcego stacjonarnie i online w klasach 1-3 szkoły podstawowej.

Udział w sesjach plenarnych w godzinach 10.00-15.00 jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja na stronie: https://bit.ly/2G4mS03.

W razie pytań prosimy o kontakt z redakcją JOwS pod adresem: bmaluchnik@frse.org.pl lub z p. Magdaleną Szendi, m.szendi@odn.zgora.pl, tel. (68) 328 64 54, odpowiedzialną za wydarzenie ze strony ODN Zielona Góra.

Ze względu na sytuację epidemiczną organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany formuły konferencji na zdalną w razie zaistnienia takiej potrzeby. Wydarzenie będzie przeprowadzone przy zachowaniu aktualnie obowiązujących przepisów sanitarno-epidemiologicznych. Uczestników prosimy o zastosowanie się do obostrzeń, zachowanie wskazanego odstępu, korzystanie z maseczek i dezynfekowanie rąk. Pomimo dodatkowych wymagań życzymy udanych obrad!