treść strony

Ogólnopolska Konferencja Metodyczna „STEAM w edukacji lingwistycznej” - NOWY TERMIN!

,,STEAM w edukacji lingwistycznej'' to tytuł organizowanej przez Samorządowy Ośrodek Doskonalenia w Częstochowie konferencji metodycznej, skierowanej do nauczycieli i dyrektorów szkół. Będzie mowa o rozwijaniu kompetencji kluczowych, w tym cyfrowych i matematyczno-przyrodniczych, ale przede wszystkim o doskonaleniu kreatywności i innowacyjności w nauczaniu języków obcych.

Konferencja poświęcona zastosowaniu STEAM (Science, Technologies, Engineering, Arts, Mathematics) w edukacji językowej odbędzie się w czwartek, 4 marca 2021 r. na platformie Teams i Zoom. Wydarzenie, kierowane do dyrektorów i nauczycieli wszystkich typów szkół, będzie przebiegało w dwóch częściach (plenarnej i warsztatowej). Będą one poświęcone rozwijaniu kompetencji kluczowych ze szczególnym uwzględnieniem kompetencji cyfrowych, matematyczno-przyrodniczych, a także innowacyjności i kreatywności w procesie nauczania-uczenia się języków obcych na każdym etapie edukacyjnym. Program konferencji jest dostępny TUTAJ.

Zgłoszenia na wydarzenie prosimy składać do 1 marca 2021 r przez wypełnienie formularza sod.edu.pl/konferencja-steam. Zapisane osoby otrzymają w dniach 2-3 marca 2021 r. linki do sesji plenarnej i warsztatów. Udział w konferencji jest bezpłatny. Zaproszenie można pobrać TUTAJ.

Organizatorem konferencji jest Samorządowy Ośrodek Doskonalenia w Częstochowie we współpracy z Politechniką Częstochowską, Akces Edukacja Kurzyca, Piasecki Sp.j., oraz Fundacją ALE Nauczanie, pod patronatem medialnym kwartalnika "Języki Obce w Szkole". Patronat honorowy nad konferencją objęli p. Krzysztof Matyjaszczyk, Prezydent Miasta Częstochowy oraz JM Rektor Politechniki Częstochowskiej, prof. dr hab. inż. Norbert Sczygiol.

Szczegółowych informacji udzielają p. Aleksandra Łebek-Jurgielewicz, tel. 34 362 51 05, e-mail:a.jurgielewicz@sod.edu.pl i p. Aleksandra Raźniak, email: a.razniak@sod.edu.pl.