treść strony

Konferencja z cyklu Lepsza Edukacja pod hasłem „Dajmy uczniom i nauczycielom szansę na skuteczną współpracę!" - 5-6 marca

Już po raz dwunasty, chociaż pierwszy raz w formule zdalnej, spotkają się uczestnicy konferencji popularno-naukowej w cyklu Lepsza Edukacja, organizowanej 5 i 6 marca przez Urząd Miasta i Gminy we Wrześni oraz Samorządową Szkołę Podstawową nr 6 w tym mieście, z inicjatywy której narodziła się idea wspólnych spotkań nauczycieli, przedstawicieli środowisk naukowych i sympatyków nowoczesnych technologii.

Tegoroczna konferencja jest zorganizowana pod hasłem „Dajmy uczniom i nauczycielom szansę na skuteczną współpracę!". Celem konferencji jest popularyzacja oraz praktyczne wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych, wskazanie na potrzebę edukacji medialnej w procesie nauczania oraz wdrażanie umiejętności programowania wśród uczniów szkół podstawowych, a także rozwijanie kompetencji programistycznych uczniów pozostałych etapów edukacyjnych. Ważnym wątkiem będzie również bezpieczeństwo uczniów w „cyfrowym świecie”. Tematem wiodącym będzie nowoczesna edukacja rozumiana jako zmiana myślenia o jej celach i perspektywach, zwłaszcza w perspektywie ostatnich kilku miesięcy, kiedy uczniowie uczą się w domu. Program konferencji do pobrania TUTAJ.

Konferencja ma formułę dwudniowego spotkania, podczas którego uczestnicy biorą udział w obradach plenarnych w pierwszym dniu, w drugim zaś mają możliwość uczestniczenia w warsztatach edukacyjnych i lekcjach otwartych, przygotowanych przez nauczycieli, praktyków i podmioty działające na rynku edukacyjnym. Warsztatom towarzyszą pokazy i zajęcia laboratoryjne. Konferencja zorganizowana będzie – z uwagi na pandemiczną rzeczywistość – w formie zdalnej. Więcej informacji na stronie www.lepszaedukacja.pl.

Przez lata konferencja zyskała wymiar międzynarodowy, szczególnie dzięki uczestnictwu wybitnych gości – ekspertów międzynarodowych, m.in. z USA, Włoch, Turcji czy Finlandii. Ich wystąpienia zawsze są tłumaczone symultanicznie i w tym roku będzie podobnie. Organizatorzy mają nadzieję na ciekawą dyskusję i debatę. Oferują także bogatą ofertę zajęć warsztatowych. Już wkrótce będzie można się z nimi zapoznać na stronie internetowej konferencji. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy już dziś do rejestrowania się w formularzu zgłoszeniowym. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne, ale prosimy o rejestrację TUTAJ.

Przyg. Janusz M. Molenda, SSP nr 6 we Wrześni

Wśród prelegentów prowadzących warsztaty w drugim dniu wydarzenia wystąpi autorka "Języków Obcych w Szkole", ambasadorka eTwinning, Malwina Kordus, która poprowadzi sesję „Zaskocz mnie, czyli jak wprowadzać nowy materiał i motywować uczniów na lekcji języka obcego". Podczas warsztatu przedstawi kreatywne sposoby na wprowadzenie nowego materiału na zajęciach, zwracając uwagę uczestników na początek lekcji, który jest idealnym momentem, by zainteresować i zaangażować ucznia oraz przykuć jego uwagę. Będzie też mowa o pomysłach, dzięki którym nauczyciel utrzyma wysoką motywację uczniów do aktywnego uczestnictwa w trakcie zajęć. Zachęcamy do udziału!

Wydarzenie objęte patronatem medialnym "Języków Obcych w Szkole".

Odnośniki: 

Strona konferencji